Noutăţi

05.12.2012 12:18

Marica termină primul în grupa B

Ciprian Marica a fost titular în meciul care i-a adus lui Schalke 04 şefia grupei B din Liga Campionilor.

Schalke a obtnut o remiză, scor 1-1, pe terenul lui Montpellier, suficient cât să câştige grupa B.

Nemţii au deschis scorul în minutul 56, prin Howedes, însă la doar trei minute distanţă gazdele au egalat prin Herrera.

Folosit titular în această partidă, Ciprian Marica a evoluat până în minutul 77, când în locul său a fost trimis Huntelaar.

În cealaltă partidă din grupa B, Olympiacos a învins Arsenal Londra cu scorul de 2-1.

Pentru greci au marcat Maniatis (64) şi Mitroglou (73), după ce Rosicky deschisese scorul pentru oaspeţi (38).

Clasamentul final al grupei B: 1. Schalke 12p, 2. Arsenal 10p, 3. Olympiacos 9p, 4. Montpellier 2p.

Schalke şi Arsenal merg în primăvara Ligii Campionilor, în timp ce Olympiacos continuă în Liga Europa.

Sursa: onlinesport.ro