Noutăţi

23.10.2012 23:17

Manchester United învinge Braga cu mari emoții

Manchester United a câștigat cu mari emoții meciul cu SC Braga, scor 3-2, în cealaltă întâlnire din grupa CFR-ului.

Portughezii lui Peseiro au condus cu 2-0 pe Old Trafford, însă Manchester United a avut o revenire de zile mari.

Alan a profitat de găurile din defensiva englezilor și în minutele 2 și 20 a demonstrat că Buttner nu este încă o soluție pentru United.

Beto a fost învins pentru prima dată în minutul 25, când Kagawa a trimis perfect către Hernandez, iar acesta a punctat.

Evans a egalat cu noroc în minutul 62, pentru ca același Hernandez să aducă victoria cu un sfert de oră înainte de final.

Clasamentul grupei H arată astfel: 1. Manchester United 9p, 2. CFR Cluj 4p, 3. Braga 3p, 4. Galatasaray 1p.

Etapa următoare, pe 7 noiembrie, se vor juca meciurile CFR Cluj - Galatasaray și Braga - Manchester United.

Sursa: onlinesport.ro