Noutăţi

11.02.2016 16:53

PSG, în formă maximă înainte de meciul cu Chelsea din Liga Campionilor

PSG este în formă maximă înainte de meciul cu Chelsea din Liga Campionilor, care va fi marţi în direct la Canal 3. Parizienii au umilit aseară cu 3-0 Olympique Lyon şi s-au calificat în în sferturile de finală ale Cupei Franţei.

PSG a avut nevoie de 62 de minute pentru a deschide scorul în partida din optimile de finală ale Cupei Franţei cu Olympique Lyon. Zlatan Ibrahimovic a marcat cu pieptul pentru 1-0.

Cinci minute mai târziu Ibrahimovic şi-a trecut în cont dubla în timp ce Rabiot a stabilit scorul final de 3-0, după un gol marcat din poziţie suspectă de off-side. În sferturi, PSG va întâlni Saint-Etienne.

Parizienii au sărbătorit astfel şi prelungirea contractului antrenorului principal. Laurent Blanc va rămâne la PSG până în 2018. Pentru gruparea franceză urmează meciul cu Lille din campionat, iar marţea viitoare PSG se va duela pe teren propriu cu Chelsea Londra în prima manşă din optimile Ligii Campionilor. Partida va începe de la ora 21 şi 45 de minute şi va fi difuzată de Canal 3.

Sursa Foto: skysports.com