Noutăţi

22.02.2016 13:09

Masacru în derby-ul din Cupa Angliei

Masacru în derby-ul din Cupa Angliei. Chelsea i-a "mitraliat" pe puştii lui Pelegrini cu 5 la 1. Manchester City a jucat cu rezervele rezervelor.

Pelegrini nu dă doi bani pe Cupa Angliei. A aliniat un prim 11 în care figurau cel puţin şase jucători anonimi care au avut misiune imposibilă în faţa "rănitei" Chelsea. Costa a deschis scorul în minutul 35, dar "cetăţenii" au egalat peste doar un minut cu un gol norocos.

Acesta a fost scorul primei reprize. După pauză, a început măcelul. Willian, Cahill şi Hazard au înscris unul după celălalt, iar Oscar a ratat un penalty în minutul 75. Brazilianul s-a revanşat însă pe final de meci. I-a pasat decisiv lui Traore pentru un gol de generic.

Pelegrini şi-a menajat vedetele pentru optimile Champions League.

City joacă marţi, în deplasare, cu Dinamo Kiev. Partida va fi transmisă în direct, la Canal 3, de la ora 21:45.

Sursa Foto: telegraph.co.uk