Noutăţi

13.04.2016 12:25

City merge în semifinale

PSG s-a mai poticnit odată în drumul spre semifinale. Bătălia miliardarilor arabi a fost câştigată de City care s-a impus cu 1 la 0 pe teren propriu.

După 2 la 2 în Franţa, PSG era obligată să marcheze. City însă a fost mult mai motivată şi nu pre le-a lăsat şanse parizienilor. Aguero a ratat un penalty în prima repriză, dar asta mai puţin a contat pentru că Zlatan şi compania nu au găsit drumul spre poarta lui Hart. De Bruyne a pus capacul în minutul 77 când a marcat singurul gol al meciului.

Scor general 3 la 2 şi City merge în semifinale.

Astăzi vom afla şi numele ultimelor două calificate. De la 21:45, în direct la Canal 3, Barcelona merge în infernul de pe Vicente Calderon. Atletico e însetată de răzbunare după ce a pierdut în prima manşă cu 1 la 2.

La aceeaşi oră Bayern va încerca în Portugalia, cu Benfica să-şi apere avantajul fragil. În primă manşă bavarezii s-au impus cu 1 la 0.

Sursa Foto: bbc.co.uk